afër
Ne jo vetëm të shitur prodhimet. Ne jemi duke ofruar shërbim të mirë dhe mbështetjen profesionale.

Lajme

 • Post time: Dec-23-2020

  More than three months have passed since China Telecom announced the prequalification of outdoor optical cable procurement projects in 2020. Although we are still doubting whether centralized procurement will proceed as usual, China Telecom announced that the centralized procurement project had w...Lexo më shumë »

 • CRU: The global optical fiber and cable market is in a recovery period and is expected to grow by 7% in 2021
  Post time: Dec-23-2020

  C114 News, October 27 (Shuiyi) On October 26-28, 2020, the World Fiber Optic Cable Conference held an online conference, which is the world’s top event in the fiber optic cable industry, gathering more than 100 telecom network executives, fiber optic cables Manufacturers’ representati...Lexo më shumë »

 • What are the steps of making an optical fiber jumper?
  Post time: Nov-20-2020

  Optical fiber jumpers are often used in life, so what is his production process? Optical fiber patch cord production process Baidu 1. Fiber pretreatment: Stripping, the introduction of professional stripping tools, mainly for the peeling of the coating layer, to reduce the damage to the optical f...Lexo më shumë »

 • Since optical fiber is glass, why are you afraid of water?
  Post time: Nov-10-2020

  When the optical cable is formed into a cable, there are two protection requirements for the optical fiber: one is that the optical fiber is less stressed; the other is that the optical fiber should be waterproof. The outermost layer of the optical cable is a plastic sheath, the inside is a metal...Lexo më shumë »

 • Kabëll shirit alumini me tub të lirshëm të bllokuar GYTA
  Koha e postimit: Tetor-10-2020

  The fibers, 125μm,are positioned in a loose tube made of a high modulus plastic. The tubes are filled with a water-resistant filling compound. A steel wire, sometimes sheathed with polyethylene (PE) for cable with high fiber count, locates in the center of core as a meta...Lexo më shumë »

 • Kabëll i Gypave të Lirshëm të Bllokuar me Anëtar Forca Jometalike Kabllo e blinduar e dritës
  Koha e postimit: Shtator-28-2020

  The fibers,125μm,are positioned in a loose tube made of a high modulus plastic. The tubes are filled with a water-resistant filling compound. A Fiber Reinforced Plastic (FRP) locates in the center of core as a non-metallic strength member. The tubes (and fillers) are str...Lexo më shumë »

 • Crazybtplay i papërshkueshëm nga uji në natyrë —— Kordoni i copëtimit optik me fibra ODVA
  Koha e postimit: Shtator-26-2020

  Viti 2020, Fabrika e Fibrave TTI Furnizoni kabllon e re Patch Cord Fiber-ODVA dhe Lidhësit ODVA-SC / LC / MPO, së bashku me kabllot optike mbështetëse, po bëhen ndërfaqja standarde e specifikuar në radiot e largëta 3G, 4G dhe Stacioni Bazë WiMax dhe aplikacionet Fiber-to-the-Antena. The ODVA ca ... Lexo më shumë »

 • Kabllot e Shiritave të Çeliktë të Valëzuar me Tub të Lirë me GYTS
  Koha e postimit: Shtator-21-2020

  Kabllot me fibra GYTS me shumicë të furnizimit të fabrikës së fibrave TTI, 125μm, janë pozicionuar në një tub të lirë të bërë nga një plastikë me modul të lartë. Tubat mbushen me një përbërës mbushës rezistent ndaj ujit. Një tel çeliku, ndonjëherë i mbështjellë me polietileni (PE) për kabllo me numër të lartë të fibrave, ndodhet në qendër ...Lexo më shumë »

 • Kabllo me fibra të jashtme ADSS me stil të ri-ADSS
  Koha e postimit: Shtator-15-2020

  ----All Dielectric Self-supporting Aerial Cable 1 TTI Fiber Factory Supply New Style ADSS Outdoor Fiber Cable-ADSS: All Dielectric Self-supporting Aerial Cable Type One: The fibers, 125μm, are positioned in a loose tube made of a high mod...Lexo më shumë »

 • Ngrohtësisht Urime për Ekspozitën e suksesshme TIO të Kompanisë Fibre CIOE.
  Koha e postimit: Shtator-11-2020

  -----Keep your feet on the ground, never forget your original ideals & aspirations Warmly Celebrate the success of TTI Fiber Communication Tech Co., Ltd. in the CIOE Fair!!! The 22nd China International Optoelectronic Expo (cioe2020) o...Lexo më shumë »

 • Makinë kabllore të dedikuar kabllove me fibra optike 0,9 mm
  Koha e postimit: Shtator-01-2020

  The Newly Introduced Optical Fiber Equipment(0.9mm Fiber Optic Cable Dedicated Cable Machine) has many advantages and features from TTI Fiber Company Factory: 1. Automatic memory the cutting length. Electrical drivencutting knife. Cutting times is adjustable. Cutting length can be set. 2. Electr...Lexo më shumë »

 • Ekspozita e 22-të Ndërkombëtare Kineze Optoelektronike (CIOE2020)
  Koha e postimit: Gusht-25-2020

  Exhibition Area:ICT Exhibition Hall: Number 6 Hall Booth Number: 6A73 Time:September 9th-11th   Booth Address: SHENZHEN WORLD EXHIBITION&CONVENTION CENTER(Baoan New Hall) No.1 Zhancheng Road,Fuhai Street,Baoan District, Shenzhen TTI Fiber Communication Tech Co., Ltd.   Exhibits Range...Lexo më shumë »

 • Kabllo GYXTW Kabllo e Jashtme Unitube Kabllo e blinduar me dritë
  Koha e postimit: Gusht-25-2020

  Fijet kabllore të blinduara të lehta Unitube, 125μm, janë pozicionuar në një tub të lirshëm të bërë nga një plastikë me modul të lartë nga Fabrika e Ndërmarrjes së Fibrave TTI. Tubat mbushen me një përbërës mbushës rezistent ndaj ujit. Tubi mbështillet me një shtresë PSP për së gjati. Midis PSP dhe ujit me tub të lirshëm -... Lexo më shumë »

 • Makinë plotësisht automatike për prerjen e kabllove
  Koha e postimit: Gusht-19-2020

  Kompania Fibër TTI është një fabrikë, Pajisja e Re e Re e Fibrave Optike (Prerës plotësisht kabllor automatik) ka shumë përparësi dhe karakteristika: Prerësi kabllor plotësisht automatik është i përshtatshëm për procesin e prerjes së kabllove me fibra optike. Personalizoni gjatësinë e kabllit, numrin e prerësve të kabllove, hapëse ... Lexo më shumë »

 • 2020 Viti i Ri Veçanërisht Fibra Kuti Pjesa 1
  Koha e postimit: Gusht-07-2020

  Pull Type 24 Port Optical Fiber Terminal Box   The Product Function of Optical Fiber Terminal Box—Pull Type 24 Port, it has Multi-functions: 1–Introducing optical cable, leading out wiring pigtail, fixing and protecting optical cable, wiring pigtail and the performance of optical fibe...Lexo më shumë »

 • Koha e postimit: Korrik-28-2020

  GJPFJU field mobile cable sue several 900um flame-retardant tight buffer fibers as optical communication medium,the tight buffer fiber wrapped with a layer of aramid yarn as strength member units,and the cale is completed with a TPU sheath.     After TTI Fiber Factory's ...Lexo më shumë »

 • Koha e postimit: Korrik-28-2020

  ADSS cable is loose tube stranded.The fibers, 125μm,are positioned in a loose tube made of a high modulus plastic. The tubes are filled with a water-resistant filling compound. The tubes and fillers are stranded around a FRP as a non-metallic strength member into a compa...Lexo më shumë »

 • Koha e postimit: Qershor-09-2020

  Me zhvillimin e shpejtë të shkencës dhe teknologjisë, kërkesa e njerëzve për jetë po rritet gjithnjë e më e lartë. Sidoqoftë, po lëviz me shpejtësi nga 4G në 5G. TTI gjithashtu ka ndjekur ritmin e The Times për të zhvilluar produkte të reja me fibra optike - GYFH 5G Kabllo Optike. The 250 um optik f ... Lexo më shumë »

 • Koha e postimit: Prill-28-2020

  CBP kap mbi 2,000 maska ​​të falsifikuara KN95 nga Kina, A është e vërtetë apo e gabuar kjo pikëpamje? Si fuqia prodhuese në botë, shumë prej produkteve të Kinës janë të pabarabarta. CINCINNATI - Oficerët e Doganave dhe Mbrojtjes së Kufirit të Shteteve të Bashkuara në Cincinnati kapën 2,000 maska ​​të falsifikuara KN95 në një Cincinn ... Lexo më shumë »

 • Koha e postimit: nëntor-29-2019

  Mbyllja e bashkimit të fibrave optike të vulës së nxehtësisë së kupolës janë mbyllja e kabllit të akombinimit dhe organizatori i bashkimit. Lidhja e bashkimit është në mes të tabakës së bashkimit. Ata kombinojnë vula mekanike dhe mëngë të nxehtësisë së nxehtësisë me ngjitës të nxehtë të shkrirjes për të mbyllur mjediset e bashkimeve të kabllove me fibra. Dshtë e ... Lexo më shumë »

 • Koha e postimit: Korrik-31-2019

  Objekti strehon ndarjen e përfundimit të kabllove të kompanisë, e cila është e specializuar në projektimin dhe përfundimin e kabllove me fibër optike dhe kabllove të energjisë dhe integrimin e mbylljeve të vogla duke përfshirë kutitë e përfundimit të fibrave. Ne kemi aftësinë për të përfunduar çdo lloj kablli, por fokusi ynë kryesor ... Lexo më shumë »

 • Koha e postimit: Korrik-31-2019

  Raporti i hulumtimit mbi 'Tregu i Kabllove Fibër-optike MENA' tani i disponueshëm me Market Study Report, LLC, ofron një analizë të hollësishme të faktorëve që ndikojnë në sferën globale të biznesit. Ky raport gjithashtu ofron informacion të saktë që ka të bëjë me madhësinë e tregut, aspektet e komercializimit dhe ... Lexo më shumë »

 • ECOC 2018 Ekspozita - TTI Fiber
  Ora Post: Sep-28-2018

  TTI Fiber mori pjesë ECOC 2018 ekspozitë në Romë, Itali TTI Booth Nr ishte 230. Ne treguar produktet tona hot-shitje: kabllot me fibër optike, litarët fibër optike patch, MPO zgjidhje / MTP, splitters PLC, FTTH Solutions, etj Booth Nr : 230 Time: 24-26 shtator, 2018 Vendi: Rome, Italy Lexo më shumë »

 • Ora Post: Sep-22-2017

  TTI Fiber attended ECOC 2017 ExhibItion in Gothenburg, Sweden TTI Booth No. was 230. We showed our hot-sale products: fiber optic cables, fiber optic patch cords, MPO/MTP solutions, PLC splitters, FTTH Solutions, etc.   Booth No.: 425 Time: Sept. 18-20, 2017 Place: Gothenburg, Sweden Lexo më shumë »

 • Ora Post: Sep-22-2016

  TTI Fiber do të marrë pjesë ECOC 2016 të mbajë ekspozitë Wich në Dusseldorf të Gjermanisë. Ajo do të zgjasë për 3 ditë nga Spet. 19 deri Spet. 21, 2016. TTI Booth Jo është 274. Ne do të tregojnë produktet tona hot-shitjes: litarët fibër optike patch, zgjidhje MPO / MTP, splitters PLC, FTTH Solutions, etj Nëse jeni të interesuar, s ... Lexo më shumë »

 • Ora Post: Sep-24-2015

  TTI Fiber attended ECOC 2015 ExhibItion in Feria Valencia, Spain TTI Booth No. was 348. We showed our hot-sale products: fiber optic patch cords, MPO/MTP solutions, PLC splitters, FTTH Solutions, etc.     Booth No.: 274 Time: Sept. 19-21, 2016. Place: Düsseldorf, Germany Lexo më shumë »

WhatsApp Online Chat!