Затвори
Ние не само што продаваат производи. Ние нудиме добра услуга и професионална поддршка.

SC UPC оптички влакна атенуатор Фиксна Тип на високо прецизни Слабеење 5 dB атенуатор

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Барам цитат

  Детали за производот

  контакт

  Сервис

  Детален Опис на производот
  Тип на конектор: SC Мод: едномодни
  тип: симплекс обрач: Цирконски / керамика, метал
  домување: Метал, пластика боја: Црвена, бела, црна, жолта боја
  Заврши в-лице: Компјутер, UPC, АПЦ Структура: Фиксни, Женски и Машки, во линија,

   

   

  5dB SC UPC оптички влакна атенуатор Фиксна Тип на високо прецизни Слабеење

   

  Опис:

   

  Машки женски влакна атенуатор често се користи за да се ограничи на оптичка моќност примени од страна на детектор слика за да во рамките на границите на оптички приемник.

   

  Машки женски оптички влакна атенуатор е компонента инсталиран во оптички влакна пренос систем кој ја намалува моќта на оптичкиот сигнал.

   

  примена:

   

  Со голема брзина оптички влакна со системот за пренос

  Светлина поени провери мултиплексер (OADM)

  Светлина Оптички разделник

  кабловска телевизија (CATV) систем

  систем на оптички влакна мрежа

   

  карактеристики:

   

   

  висока прецизност

  Добро за висок извор на енергија

  Отстранлив структура, лесен за поправка

  добра стабилност

  Макс електронско работење (1W)

   

  спецификација:

   

   

  тип Фиксни, Женски Машки, променлива, во линија
  Слабеење Опсег 1-10dB (1dB чекор), 15, 20, 25, 30dB
  оперативен Бранова должина СМ: 1310 / 1550nm, ММ: 850 / 1300nm
  Губење на враќање SM: UPC ≥50dB, APC ≥60dB; ММ: UPC ≥35dB
  Слабеење толеранција ≤ +/- 0.5 (1-10dB) или ≤ +/- 1.0 (11-30dB)
  Поларизација Зависни загуба ≤0.1dB
  Работен температурен опсег -25 ° C ~ + 75 ° C
  Температурен опсег на чување -40 ° C ~ + 85 ° C

   

  Информации за цел:

   

  SC / UPC-SM-5dB-Женски и Машки

  Чекор 1: тип на конектор: FC, SC, LC, ST, MU
  Чекор 2: Гривна Крај лице: компјутер, UPC, АПЦ
  Чекор 3: Тип: Единствен режим, мултимодни
  Чекор 4: Слабеење: 1-10dB (1dB чекор) , 15, 20, 25, 30dB
  Чекор 5: режим на: Фиксна, Женски и Машки, во линија, променлива
  Чекор 6: Бранова должина: 1310nm, 1550nm, 850nm, 1300nm

   

  SC UPC оптички влакна атенуатор Фиксна Тип на високо прецизни Слабеење 5 dB атенуатор

   

  таг:

  фиксни оптички атенуатори,

  атенуатор едномодни

  00022222

   

  услуга процес

  Клиенти изберете спецификации на производи и да се обезбеди информации за нарачување. Според информациите обезбедени од страна на клиентите, ќе ви обезбеди со најдобар дизајн и пакување решенија. - проектирање и производство на примерокот, клиентите можат да се видат и да ја менувате постојано, тоа го правиме додека не се задоволни, се до конечната потврда;

  -Според со специфичните барања на клиентите, ние може да ви овозможи со најдобар дизајн на производи и решенија за пакување, производство кориснички производи кои се ексклузивни за вас.

  - Веднаш по потврда примерок, организира ефикасно производство за да се обезбеди навремена испорака.

  - Добредојдовте во нашите производи и услуги да се стави напред соодветните предлози, клиенти се стави напред на користење на нашата ситуација и повратни информации, ќе ни каже за постојано подобрување на иновации, извршување на совршен квалитет.

   

  цел процес

  Клиенти изберете производ видови → обезбеди одредени спецификации на производи → информации потврдуваат производ → утврди пакувањето на производот, начинот на транспорт → утврди детални информации за производот → знак договори → масовно производство → испорака.

  Генерално 10-15 дена или така. Испорака може да се направи во име на клиенти (домашни и меѓународни).

  Ние сме убедени дека можеме да се произведуваат производи со добар квалитет и ниска цена. Нашата компанија ќе направи сето услуга по продажбата за вас.

   

  посветеност

  Сите производи се испитуваат од страна на 100% од фабриката.

  Во строга согласност со меѓународните стандарди за квалитет инспекција, објективен и научен инспекција и проценка на квалитетот на производите.

  Во моментов, TTI помина ISO 9001, ISO 14001 сертификат.

  Ние се придржуваат до "внимателен, прецизен, внимателен" стандард на услуги, да им обезбеди на клиентите со сеопфатна, високо-квалитетни интегрирани услуги.

 • Адреса : Исток 6 / Ф, зграда Ц, индустриски парк Јуанлинг Qiaotong, Шијан, област Баоан, Шенжен, Кина
 • Бизнис Телефон: + 86-755-86561809
 • Факс: 86-0755-26612903
 • Е-пошта: marketing@ttifiber.com
  • Фејсбук
  • Скопје
  • Твитер
  • YouTube

  Одбери TTI, да се направи вашата интернет Забрзајте!

  • Компанија QR кодКомпанија QR код
  WhatsApp Онлајн Chat!