Затвори
Ние не само што продаваат производи. Ние нудиме добра услуга и професионална поддршка.

FTTH мрежа на оптички влакна приклучната кутија со Кометал АПЦ влакна плитка

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Барам цитат

  Детали за производот

  контакт

  Сервис

  Детален Опис на производот
  Мод: Затворен Ѕид Монтирани приклучок: SC-SX
  материјал: Компјутер, ABS Порт: 2 основни

   

   

  FTTH мрежа на оптички влакна приклучната кутија со Кометал АПЦ влакна плитка

   

  Опис:

   

  FTTH ѕид штекер 86 ​​тип може да биде мулти-употреба за да се постигне на различни оптички кабел во пристапот мулти-владата, и оптички кабли фиксна влакна.

  Нема дополнителни внесената загуба, заштита на оптички влакна и кабли намалување на потенцијалните ризици, едноставен и лесен за изградба.

   

  Тема:

   

  Мал во големина и лесно во работењето

  Може да се инсталира со SC, LC адаптер

  Метод на инсталација: во затворено ѕидот

  Може да се користи универзално со сплетка кутија стандард A86

  Механички конектор и затворен кабел може да се користи за доследност

   

  апликации:

   

  Широко се користат во мрежата на FTTH пристап

  комуникација на податоци мрежи

  Локални мрежи област

  Кабелски мрежи

  Телекомуникациски мрежи

   

  спецификација:

   

  модел TTI / FB-86
  Големина (мм): L * W * H 86 * 86 * 27
  кабел пристаништа 2port
  Максимален капацитет на спојување 4 Core (единечен)
  Нето тежина (kg) 0.45
  Надворешното пакување тежина (kg) 15,6
  пакет 20pcs / ЦТН

   

  Слика на производот:

  FTTH мрежа на оптички влакна приклучната кутија со Кометал АПЦ влакна плитка

   

  таг:

  оптички капка кабел,

  пад влакна кабел

  00022222

   

  услуга процес

  Клиенти изберете спецификации на производи и да се обезбеди информации за нарачување. Според информациите обезбедени од страна на клиентите, ќе ви обезбеди со најдобар дизајн и пакување решенија. - проектирање и производство на примерокот, клиентите можат да се видат и да ја менувате постојано, тоа го правиме додека не се задоволни, се до конечната потврда;

  -Според со специфичните барања на клиентите, ние може да ви овозможи со најдобар дизајн на производи и решенија за пакување, производство кориснички производи кои се ексклузивни за вас.

  - Веднаш по потврда примерок, организира ефикасно производство за да се обезбеди навремена испорака.

  - Добредојдовте во нашите производи и услуги да се стави напред соодветните предлози, клиенти се стави напред на користење на нашата ситуација и повратни информации, ќе ни каже за постојано подобрување на иновации, извршување на совршен квалитет.

   

  цел процес

  Клиенти изберете производ видови → обезбеди одредени спецификации на производи → информации потврдуваат производ → утврди пакувањето на производот, начинот на транспорт → утврди детални информации за производот → знак договори → масовно производство → испорака.

  Генерално 10-15 дена или така. Испорака може да се направи во име на клиенти (домашни и меѓународни).

  Ние сме убедени дека можеме да се произведуваат производи со добар квалитет и ниска цена. Нашата компанија ќе направи сето услуга по продажбата за вас.

   

  посветеност

  Сите производи се испитуваат од страна на 100% од фабриката.

  Во строга согласност со меѓународните стандарди за квалитет инспекција, објективен и научен инспекција и проценка на квалитетот на производите.

  Во моментов, TTI помина ISO 9001, ISO 14001 сертификат.

  Ние се придржуваат до "внимателен, прецизен, внимателен" стандард на услуги, да им обезбеди на клиентите со сеопфатна, високо-квалитетни интегрирани услуги.

 • Адреса : Исток 6 / Ф, зграда Ц, индустриски парк Јуанлинг Qiaotong, Шијан, област Баоан, Шенжен, Кина
 • Бизнис Телефон: + 86-755-86561809
 • Факс: 86-0755-26612903
 • Е-пошта: marketing@ttifiber.com
  • Фејсбук
  • Скопје
  • Твитер
  • YouTube

  Одбери TTI, да се направи вашата интернет Забрзајте!

  • Компанија QR кодКомпанија QR код
  WhatsApp Онлајн Chat!