Затвори
Ние не само што продаваат производи. Ние нудиме добра услуга и професионална поддршка.

FC ST LC конектори со оптички влакна за FTTH мрежи со висока внесената загуба

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Барам цитат

  Детали за производот

  контакт

  Сервис

  Детален Опис на производот
  Тип на конектор: SC Обрач End-лице: UPC, АПЦ
  Тип на влакно: Едномодни, мултимодни Тип на кабел: симплекс
  Кабел OD: 0.9 / 2.0 / 3.0mm Домување Боја: Сина, зелена, беж
  Внесената загуба: <0.3dB Враќање Загуба: > 50dB

   

   

  FC LC ST Брзо Конектор за FTTH мрежи со висока внесената загуба

   

  Опис:

   

  Брзиот конектор е наменета за висок квалитет и висока ефикасност за инсталација.

  Структурата на стегање позиција е уникатен дизајн, и не треба да лепење, полирање ниту некој потрошен материјал.

  Би можеле да се користи, и лесен за инсталација поле.

  Усвоена влакна пре-инсталиран структура.

   

  карактеристики:

   

  Ниски внесената загуба и висока враќање загуба

  Користење на висока прецизност керамика обрач

  Стабилна способност и висока сигурност

  Одлична механичка способност

  Чизми во различни бои

   

  примена:

   

  Користете го за отворен FTTH оптички терминал за да се заврши.

  Врска со затворање, кабинет, приклучна кутија итн

  Обновување и одржување во несреќата, како влакна намалување ситуација.

  LAN, WAN, податоци и видео пренос.

  Изградба и одржување во FTTX на корисникот терминал

  Влакна на мобилни базната станица.

   

  Life Време: Нашите оптички влакна конектор брзо да има најмалку 15 години живот, бидејќи ние се воведе напредни производство technolege and100% НОВИ суровини, контрола и оптички квалитет брзо конектор е.

   

  спецификација:

   

  точка параметар
  кабел 3.1 × 2.0mm капка кабел или 3.0 / 2.0 / 0.9mm кабел
  слој Дијаметар 250μm
  Мод СМ, ММ
  внесената загуба ≤ 0.3dB
  Губење на враќање SM: ≥45dB; ММ: ≥35dB
  еднократно тајмс > 10 пати
  Сила на истегнување > 50 N
  температура -40 ~ + 85 ° C

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  FTTH Брз Конектор Пакет:

   

  Пакетот ќе бидат спакувани во согласност со стандардните услови за извоз, клиентите satisfication е нашата цел.

  Етикета печатени: Користење на логото на клиентите или Ниту еден бренд се достапни

  Пакување: 10pcs / ПЕ кутија

  Надворешното пакување: картон ќе биде преполна со вреќа, и заштита на картон од прашина и влажно.

   

  Слика на производот:

   

  FC ST LC конектори со оптички влакна за FTTH мрежи со висока внесената загуба

  таг:

  FTTH капка кабел,

  оптички капка кабел

  00022222

   

  услуга процес

  Клиенти изберете спецификации на производи и да се обезбеди информации за нарачување. Според информациите обезбедени од страна на клиентите, ќе ви обезбеди со најдобар дизајн и пакување решенија. - проектирање и производство на примерокот, клиентите можат да се видат и да ја менувате постојано, тоа го правиме додека не се задоволни, се до конечната потврда;

  -Според со специфичните барања на клиентите, ние може да ви овозможи со најдобар дизајн на производи и решенија за пакување, производство кориснички производи кои се ексклузивни за вас.

  - Веднаш по потврда примерок, организира ефикасно производство за да се обезбеди навремена испорака.

  - Добредојдовте во нашите производи и услуги да се стави напред соодветните предлози, клиенти се стави напред на користење на нашата ситуација и повратни информации, ќе ни каже за постојано подобрување на иновации, извршување на совршен квалитет.

   

  цел процес

  Клиенти изберете производ видови → обезбеди одредени спецификации на производи → информации потврдуваат производ → утврди пакувањето на производот, начинот на транспорт → утврди детални информации за производот → знак договори → масовно производство → испорака.

  Генерално 10-15 дена или така. Испорака може да се направи во име на клиенти (домашни и меѓународни).

  Ние сме убедени дека можеме да се произведуваат производи со добар квалитет и ниска цена. Нашата компанија ќе направи сето услуга по продажбата за вас.

   

  посветеност

  Сите производи се испитуваат од страна на 100% од фабриката.

  Во строга согласност со меѓународните стандарди за квалитет инспекција, објективен и научен инспекција и проценка на квалитетот на производите.

  Во моментов, TTI помина ISO 9001, ISO 14001 сертификат.

  Ние се придржуваат до "внимателен, прецизен, внимателен" стандард на услуги, да им обезбеди на клиентите со сеопфатна, високо-квалитетни интегрирани услуги.

 • Адреса : Исток 6 / Ф, зграда Ц, индустриски парк Јуанлинг Qiaotong, Шијан, област Баоан, Шенжен, Кина
 • Бизнис Телефон: + 86-755-86561809
 • Факс: 86-0755-26612903
 • Е-пошта: marketing@ttifiber.com
  • Фејсбук
  • Скопје
  • Твитер
  • YouTube

  Одбери TTI, да се направи вашата интернет Забрзајте!

  • Компанија QR кодКомпанија QR код
  WhatsApp Онлајн Chat!