Затвори
Ние не само што продаваат производи. Ние нудиме добра услуга и професионална поддршка.

Пакет Fiber Optic плитка за Кабелски мрежа со Мултимодни Кометал конектори

 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Барам цитат

  Детали за производот

  контакт

  Сервис

  Детален Опис на производот
  Тип на конектор: SC Обрач End-лице: UPC
  Тип на влакно: OM1 OM2 Тип на кабел: 12 CORE
  Кабел OD: 0.9 / 2.0 / 3.0mm Кабел јакна: ПВЦ / LSZH / OFNR / OFNP надворешната обвивка
  Должина на кабел: 1M, 2M, 3M или кориснички Кабел Боја: Портокалова, жолта, Аква, виолетова, виолетова или кориснички

  Бовча Fiber Optic кабел за CATV мрежа со АПЦ Кометал конектори

  карактеристики:

  Зелена Производство
  Telcordia е GR-326-Core, IEC стандард
  Одлично Полиран и 100% тестирани пред испорака
  Висока стабилност различни средини
  Персонализација цел располагање
  3D оптички интерферометар е достапна

  примена:
  Активни уред престанок
  Инструментација
  телекомуникации или комуникација на податоци
  Компјутерски мрежи
  Кабелски мрежи
  спецификација:

  Оптички плитка технички стандард:
  Внесената загуба: PC≤ 0.2dB, UPC≤ 0.2dB, APC≤ 0.3dB; Typical0.1dB;
  Враќање Загуба: СМ PC≥ 50dB, UPC≥ 55dB, APC≥ 65dB;
  ММ PC≥ 35dB, UPC≥35dB
  Заменливост: ≤ 0.2dB
  Солта: ≤ 0.2dB
  Повторливост: (1000 пати) ≤ 0.1dB
  Вибрации: (550Hz 1.5mm) ≤ 0.1dB
  Висока температура: (+85 одржи 100 часа) ≤ 0.2dB
  Ниска температура: (-40 одржи 100 часа) ≤ 0.2dB
  Циркуларно температура: (-40 + 85 одржи 100 часа) ≤ 0.2dB
  Влажност: (+ 25 + 65 93 RH 100 часа) ≤ 0.2db
  Apex поместување: 0μ m≤ ≤ 50μ m
  Радиус на закривеност: 7mm≤ ≤ 25mm
  Тип на кабел: симплекс, дуплекс, фан-Out;
  Тип на конектор: LC, SC, FC, ST, E2000, MU, МПО, MTRJ, Д4, DIN, SMA, FDDI,
  ESCON итн
  Влакна на владата: СМ (единствен режим) G652D, G655, G657,
  ММ (мултимодни); G651.1 (50/125, 62.5 / 125, 10GB / s 50/125)

  Информации за цел:

  Оптички влакна печ кабел

  Тип на конектор

  Керамички обрач
  Крај на лице

  Дијаметар на кабел

  (Mm)

  Симплекс / двострано

  Единствен режим
  / Мулти-владата

  должина

  (метар)

  FC PC / UPC / APC Φ0.9, Φ2, Φ3 Симплекс / двострано СМ / MM прилагодено
  SC PC / UPC / APC Φ0.9, Φ2, Φ3 Симплекс / двострано СМ / MM прилагодено

  ST

  PC / UPC

  Φ0.9, Φ2, Φ3

  Симплекс / двострано

  СМ / MM

  прилагодено

  LC

  PC / UPC

      Φ0.9, Φ2, Φ3

  Симплекс / двострано

  СМ / MM

  прилагодено

  MU

  PC / UPC

  Φ0.9, Φ2

  Симплекс / двострано

  СМ / MM

  прилагодено

  MTRJ

  PC / UPC

  Φ0.9, Φ2

  дуплекс

  СМ / MM

  прилагодено

  Слика на производот:

  Пакет Fiber Optic плитка за Кабелски мрежа со Мултимодни Кометал конектори

  таг:

  со оптички влакна плитка,

  OFC плитка

  00022222

   

  услуга процес

  Клиенти изберете спецификации на производи и да се обезбеди информации за нарачување. Според информациите обезбедени од страна на клиентите, ќе ви обезбеди со најдобар дизајн и пакување решенија. - проектирање и производство на примерокот, клиентите можат да се видат и да ја менувате постојано, тоа го правиме додека не се задоволни, се до конечната потврда;

  -Според со специфичните барања на клиентите, ние може да ви овозможи со најдобар дизајн на производи и решенија за пакување, производство кориснички производи кои се ексклузивни за вас.

  - Веднаш по потврда примерок, организира ефикасно производство за да се обезбеди навремена испорака.

  - Добредојдовте во нашите производи и услуги да се стави напред соодветните предлози, клиенти се стави напред на користење на нашата ситуација и повратни информации, ќе ни каже за постојано подобрување на иновации, извршување на совршен квалитет.

   

  цел процес

  Клиенти изберете производ видови → обезбеди одредени спецификации на производи → информации потврдуваат производ → утврди пакувањето на производот, начинот на транспорт → утврди детални информации за производот → знак договори → масовно производство → испорака.

  Генерално 10-15 дена или така. Испорака може да се направи во име на клиенти (домашни и меѓународни).

  Ние сме убедени дека можеме да се произведуваат производи со добар квалитет и ниска цена. Нашата компанија ќе направи сето услуга по продажбата за вас.

   

  посветеност

  Сите производи се испитуваат од страна на 100% од фабриката.

  Во строга согласност со меѓународните стандарди за квалитет инспекција, објективен и научен инспекција и проценка на квалитетот на производите.

  Во моментов, TTI помина ISO 9001, ISO 14001 сертификат.

  Ние се придржуваат до "внимателен, прецизен, внимателен" стандард на услуги, да им обезбеди на клиентите со сеопфатна, високо-квалитетни интегрирани услуги.

 • Адреса : Исток 6 / Ф, зграда Ц, индустриски парк Јуанлинг Qiaotong, Шијан, област Баоан, Шенжен, Кина
 • Бизнис Телефон: + 86-755-86561809
 • Факс: 86-0755-26612903
 • Е-пошта: marketing@ttifiber.com
  • Фејсбук
  • Скопје
  • Твитер
  • YouTube

  Одбери TTI, да се направи вашата интернет Забрзајте!

  • Компанија QR кодКомпанија QR код
  WhatsApp Онлајн Chat!